• Prišiel čas vianočný

• Rok čo rok k nám prichádzajú pomaly a nenapadne najkrajšie sviatky roka -radostné, čarovné, bohaté, pokojné, láskyplné- VIANOCE.

Na Vianociach sú krásne samotné prípravy na ne. V rodinách, v školách  sa všetci zapájame do spoločných prác. Nekonečne dlhý čas čakania na deň, keď sa ozve vianočný zvonček, sa  snažíme spríjemniť vyrábaním darčekov, zhotovením vianočného stromčeka, pečením medovníčkov,  písaním listu pre Ježiška a výrobou vianočných pozdravov pre svojich najbližších. Snažíme sa svojim blízkym pripraviť čo najviac radostí a prekvapení. Sviatočná výzdoba v oknách oznamujeme blížiaci sa príchod sviatkov. Na tieto sviatky sa naše deti pripravovali aj krásnym sviatočným oblečením a spoločným fotením.

Kiežby to vianočné svetlo porozumenia a pokoja v nás zotrvalo čo najdlhšie. Bol by to najkrajší vianočný dar. Pričiniť sa oň musíme predovšetkým sami, vo svojom vnútri.

Smoleňáková

• Vitaj nám Mikuláš

• 6. december je deň, na ktorý sa tešia všetky deti. Aj u nás v škole sme sa deti vzorne pripravovali a aj napriek všetkým opatreniam sme sa Mikuláša dočkali. Deti ho privolali nacvičenými básničkami a pesničkami, ktoré bolo počuť už z diaľky, a tak nás Mikuláš nemal problém nájsť. Deťom doniesol balíčky, ktoré im rozdala pani riaditeľka a on potešený naším programom pokračoval v ceste ďalej.