• 11. ročník česko - slovenského projektu

• Záložka do knihy spája školy

V mesiacoch september a október sa žiaci našej školy pod vedením pani vychovávateľky Mgr. Ingrid Bašistovej a Mgr. Magdalény Smoleňákovej  zapojili do 11. ročníka česko-slovenského projektu „Záložka do knihy spája školy“. Téma projektu bola "Radosť z čítania ukrytá vo veršoch básní alebo v próze".

Spolupráca prebiehala s priateľskou školou z Českej republiky -  ZŠ s MŠ Viničné Šumice. Projekt bol zameraný na čitateľskú gramotnosť, kreativitu a šikovnosť našich žiakov. Obe strany vyrobili pre partnerskú školu dohodnutý počet záložiek, ktoré sme si vzájomne poštou vymenili. Na základe tohto projektu si naši žiaci  odniesli kopec čitateľských zážitkov z kníh v našej školskej knižnici. Popýšili sa zároveň aj svojou fantáziou, či krásnymi maliarskymi zručnosťami, ktoré využili pri tomto projekte. Pripravili pre svojich partnerských spolužiakov aj krásne darčekové záložky.

Poďakovanie patrí zároveň p. starostovi obce  Mgr. Jánovi Hroboňovi, ktorý nám daroval pre partnerskú školu krásnu publikáciu o obci Gerlachov.

Ďakujeme.

• Školská súťaž

• "Obec versus mesto"

V mesiaci október  sme si s našimi žiakmi urobili menšiu súťaž v kreslení „ OBEC verzus Mesto“. Námetom súťaže bolo, čo najkrajšie a najvernejšie nakresliť svoju obec Gerlachov. Okolie, kde bývam, kadiaľ chodím do školy. Potom žiaci kreslili mesto - dve ulice a okolie obchodného centra FORUM v Poprade. Pracovali sme v skupinách, kde sa vyžadovala kolektívna práca. Najkrajšie obrázky boli odmenené. Sladkú odmenou za svoju šikovnosť a zručnosť dostali aj ostatní žiaci. Želáme všetkým veľa úspechov v ďalších školských súťažiach.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou, Mlynská 21/53, Gerlachov  oznamuje, že v zmysle § 150 ods.5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov udeľuje  žiakom školy  v dňoch 16.10. 2020 a 19.10.2020 riaditeľské voľno  z prevádzkových  dôvodov.

Nástup do školy bude dňa 20.10.2020 o 7:30 hod.

• Divadelné predstavenie "Keď sa hľadá kamarát" - Hoki Poki

• Vo štvrtok 10.09.2020 sa na našej škole uskutočnilo bábkové divadelné predstavenie „Keď sa hľadá kamarát“. Hoki Poki – dvaja známi, previedli naše deti predstavením, v ktorom hľadali toho najlepšieho priateľa. Predstavenie bolo plné pesničiek a tanca. Ukázalo deťom, kto medzi skutočných kamarátov patrí. Cez vtip a zábavu upozornili deti, že lakomstvo, zneužívanie, posmešky, klamstvo a ani podvod nemá čo v priateľstve hľadať. Deti si  počas predstavenia zatancovali a zaspievali. Všetkým sa divadielko veľmi páčilo.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou, Mlynská 21/53, Gerlachov  oznamuje, že v zmysle § 150 ods.5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov udeľuje  žiakom školy  v dňoch od 02.09.2020 do 04.09.2020 riaditeľské voľno  z prevádzkových  dôvodov – rekonštrukcia plynového kúrenia a zateplenie budovy .

Nástup do školy bude dňa 07.09.2020 o 8.00 hod.

• Vážení rodičia,

na základe odporúčania Ministerstva školstva , vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, vzhľadom na vzniknutú situáciu a po dohode so zriaďovateľom školy sa zápis detí na plnenie povinnej školskej dochádzky uskutoční elektronickou formou v čase od 21.04. 2020 do 23.04.2020. Overenie údajov poskytnutých zákonnými zástupcami sa uskutoční do dvoch týždňov od skončenia mimoriadneho prerušenia školského vyučovania. Ak ste dieťa zapísali elektronicky,  zápisu v škole sa už nemusíte zúčastniť  .

Rodičia, ktorí nemajú možnosť zapísať svoje dieťa elektronicky môžu prísť na zápis dňa 21.04.2020 od 9.00 hod. – 14.00 hod. Zápis sa uskutoční bez prítomnosti dieťaťa. Rodiča, ktorí prídu dieťa zapísať do školy, musia mať rúško a vstupovať do školy môžu maximálne dvaja.

K zápisu je potrebné doniesť:

• rodný list dieťaťa,
            • občiansky preukaz oboch rodičov.