• Slávnostné ukončenie školského roka 2023/24

• Milí žiaci, dostali ste ocenenie svojho desať mesačného  úsilia a začínajú Vám dva mesiace zaslúženého odpočinku. Dávajte pozor v lese, na kúpalisku, na ceste, aby sme sa o dva mesiace stretli všetci zdraví a oddýchnutí. Prajeme Vám všetkým príjemné prázdniny.

• Rómsky hlas

• Posledný júnový týždeň sme si so žiakmi usporiadali malú spevácku súťaž „Rómsky hlas.“
            V tejto súťaži sa jednalo iba o interpretáciu rómskych piesní. Žiaci si mali možnosť
            vytvoriť skupinky, vybrať svojho interpréta a konkrétnu pieseň.
            Výber interprétov a piesní bol veľmi zaujímavý a hlavne blízky ich komunite.
            Deti to zvládli úžasne.
            Najkrajšou piesňou sa stala pieseň Mročo miro Duo Band Kladno 2021.
            Najlepší interpréti- ocenení žiaci:
            1. Miesto: Roman Mirga-3.roč., Patrícia Lakatošová 2.r. Terézia Ondičová-2.r.
            2. Miesto: Patrícia Lakatošová-4.r., Adela Holubová-4.r., Ladislav Mišalko-2.r.
            3. Miesto: Diana Čonková-2.r., Nela Čonková-1-r., Barbora Čonková-3.r.
            Za svoju interpretáciu jednotlivých piesní boli odmenení všetci účastníci tejto súťaže.

• Deň rodiny

• Dňa 26. júna 2024 sa v Gerlachove konala školská akcia s názvom Deň Rodiny, ktorá spojila žiakov, ich rodičov a učiteľov v radostnom a priateľskom duchu. Atmosféra bola vynikajúca, k čomu prispelo aj nádherné počasie, ktoré nám po celý deň prialo.
            Po úvodnom slove začal deň plný zábavy, vzájomného spoznávania a spoločných aktivít. Na akcii sa zúčastnili aj záchranné zložky, konkrétne polícia, záchranári a hasiči, ktorí predviedli ukážky svojej práce a poskytli možnosť nahliadnuť do ich každodenného života. Deti mali možnosť vyskúšať si niektoré pomôcky a zariadenia, čo všetkých veľmi zaujalo. Pre všetkých účastníkov bol pripravený chutný guláš, ktorý si mohli vychutnať počas
            celého podujatia. Guláš bol veľmi chutný a všetci si ho pochvaľovali. Počas dňa sa konali rôzne športové aktivity, do ktorých sa zapájali žiaci spolu so svojimi rodičmi. Súťaže a hry prebiehali v priateľskej atmosfére a boli zamerané na podporu tímového ducha a spolupráce medzi deťmi a rodičmi. Všade panovala dobrá nálada a smiech sa ozýval z každého kúta školského dvora.
            Na záver podujatia boli všetky deti odmenené sladkou odmenou, čo im vyčarilo úsmev na tvári a spríjemnilo celý deň. Deň Rodiny v Gerlachove sa skutočne vydaril a tešíme sa na ďalšie spoločné akcie a stretnutia.

• Mlynská 21, 059 42 Gerlachov, okres Poprad