• Divadelné predstavenie "Keď sa hľadá kamarát" - Hoki Poki

• Vo štvrtok 10.09.2020 sa na našej škole uskutočnilo bábkové divadelné predstavenie „Keď sa hľadá kamarát“. Hoki Poki – dvaja známi, previedli naše deti predstavením, v ktorom hľadali toho najlepšieho priateľa. Predstavenie bolo plné pesničiek a tanca. Ukázalo deťom, kto medzi skutočných kamarátov patrí. Cez vtip a zábavu upozornili deti, že lakomstvo, zneužívanie, posmešky, klamstvo a ani podvod nemá čo v priateľstve hľadať. Deti si  počas predstavenia zatancovali a zaspievali. Všetkým sa divadielko veľmi páčilo.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou, Mlynská 21/53, Gerlachov  oznamuje, že v zmysle § 150 ods.5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov udeľuje  žiakom školy  v dňoch od 02.09.2020 do 04.09.2020 riaditeľské voľno  z prevádzkových  dôvodov – rekonštrukcia plynového kúrenia a zateplenie budovy .

Nástup do školy bude dňa 07.09.2020 o 8.00 hod.

• Vážení rodičia,

na základe odporúčania Ministerstva školstva , vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, vzhľadom na vzniknutú situáciu a po dohode so zriaďovateľom školy sa zápis detí na plnenie povinnej školskej dochádzky uskutoční elektronickou formou v čase od 21.04. 2020 do 23.04.2020. Overenie údajov poskytnutých zákonnými zástupcami sa uskutoční do dvoch týždňov od skončenia mimoriadneho prerušenia školského vyučovania. Ak ste dieťa zapísali elektronicky,  zápisu v škole sa už nemusíte zúčastniť  .

Rodičia, ktorí nemajú možnosť zapísať svoje dieťa elektronicky môžu prísť na zápis dňa 21.04.2020 od 9.00 hod. – 14.00 hod. Zápis sa uskutoční bez prítomnosti dieťaťa. Rodiča, ktorí prídu dieťa zapísať do školy, musia mať rúško a vstupovať do školy môžu maximálne dvaja.

K zápisu je potrebné doniesť:

• rodný list dieťaťa,
            • občiansky preukaz oboch rodičov.