• Matematický klokan 2023

• Medzinárodná matematická súťaž

Táto  matematická súťaž vznikla v roku 1991 vo Francúzsku a postupne sa rozšírila do viacerých krajín sveta.  Na Slovensku prebehla súťaž už 25.krát. a v tomto školskom roku zapojilo viac ako 70 000 žiakov.  Jej súčasťou boli aj žiaci našej školy, ktorí súťažili prvý krát.

Súťaže sa zúčastnilo 9 žiakov našej školy v štyroch kategóriách. Najlepšou riešiteľkou bola Patrícia Lakatošová z 1.A, ktorá vo svojej kategórii skončila na 4. mieste. Veľká gratulácia však patrí všetkým žiakom, lebo so cťou reprezentovali našu školu. Ďakujeme!

• Deň Zeme

• "Nepýtaj sa, čo môže urobiť tvoja zem pre teba. Pýtaj sa čo môžeš urobiť ty pre svoju zem.“

​​​​​​​

Naša škola oslávila „Deň Zeme“ viacerými aktivitami. Žiaci sa tešili na tento deň, lebo  bol iný ako tie bežné a zároveň sa veľa naučili. Najskôr si pozreli film s environmentálnou tematikou, porozprávali o životnom prostredí, o recyklácií odpadu. Zistili, že odpadový materiál sa dá  využiť na  výrobu rôznych dekoračných  predmetov. Neskôr sa presunuli do vonkajších priestorov školy, kde vyčistili priestory od odpadkov, vyhrabali starú trávu, pripravili  malú zeleninovú záhradku a záhony na vysadenie kvetov. Patrí im naozaj poďakovanie, lebo to, čo všetko deti pozbierali – normálnych ľudí naozaj zaráža, čoho sú niektorí ľudia schopní. Dôležité však je to, že naši žiaci sa starajú o prírodu nielen na Deň Zeme, ale  získavajú kladný vzťah k prírode  počas celého školského roka. Aj všetky aktivity, ktoré sme  robili, patrili ,,našej prírode“. Každý z nás by si mal uvedomiť, ako veľmi ju potrebujeme k svojmu životu.

• Zápis detí do materskej školy

•                                     Základná škola s materskou školou, Mlynská 21/53,  Gerlachov

ZÁPIS DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY

na školský rok 2023/24

sa koná od 02.05.2023 do 31.05.2023

v čase od 8.00 hod. do 15.30hod.

V školskom roku 2023/24 je predprimárne vzdelávanie povinné pre každé dieťa, ktoré do 31.08.2023 dosiahne 5.rokov.

Do materskej školy prijímame všetky deti od 2,5 roka, ktoré majú osvojené sebaobslužné návyky/ pýtať sa na WC,samostatne jesť s lyžicou/.

K zápisu je potrebne priniesť vyplnenú žiadosť,ktorej súčasťou je aj potvrdenie od lekára.

Žiadosť si môžete vyzdvihnúť v MŠ počas prevádzky denné od 7.00 hod do 16.30 hod.