• Informatická súťaž

Čo je iBobor?

V roku 2004 založila prof. dr. Valentina Dagienė v Litve informatickú súťaž. Symbolom súťaže sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor, preto sa súťaž volá po litovsky Bebras (tento názov sa používa aj v angličtine na medzinárodných podujatiach) a po slovensky Informatický bobor. Úspešná súťaž sa odvtedy rozšírila do mnohých ďalších krajín. Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa.

V tomto školskom roku sa do súťaže na našej škole zapojilo 13 žiakov z 2. - 4. ročníka. Žiaci sa veľmi snažili a v konečnom účtovaní 4 získali ocenenie a boli úspešní riešitelia. Srdečne im gratulujeme!

• AstroShow

• Prenosné planetárium

Po roku k nám opäť zavítala spoločnosť AstroShow so svojím prenosným planetáriom. Téma bola o vode. Deti sa najskôr ponorili do podmorského sveta, kde plávali spolu s morskými živočíchmi a potom spolu s kvapkou putovali, aby zistili ako funguje kolobeh vody v prírode. Pre všetkých to bolo zaujímavé a pútavé premietanie.