• Anjel Vianoc 2022

• výtvarná súťaž

Tatranská galéria v Poprade vyhlásila celoslovenskú predvianočnú súťaž „Anjel Vianoc“. Súťaž bola vyhlásená do 13. novembra 2022  a námetom tejto súťaže bolo nakresliť anjela . Použitá mohla byť rôzna veľkosť a technika prevedenia. Podmienkou bolo vybrať desať najkrajších prác s touto témou. Žiaci sa veľmi snažili, a preto im aj zaslúžene patrí ocenenie, ktoré získali a  svoje obrázky mohli aj sami prezentovať na tejto výstave. Sme pyšní , že sa aj naša škola môže  zaradiť medzi školy, ktorých deti sú kreatívne , zručné a vedia využívať svoju širokú fantáziu.

• Šarkaniáda 2022

• Aj v tomto roku jeseň nesklamala , prírodu obohatila pestrými farbami, dopriala nám kopec krásnych slnečných dni , ktoré sme i my s deťmi mohli využiť na detské hry a zábavky. Vyšantili sme sa pri zbere listov, zbierali sme prírodniny a vytvárali rôzne predmety a celé toto jesenné obdobie sme zavŕšili zorganizovaním už tradičnej šarkaniády. Deti si priniesli vlastných šarkanov, ktoré sme si spolu zmontovali a zábava mohla začať. I keď vietor bol trošku lenivý, ale aj tak sa podarilo šarkanom vzlietnuť a zaplnili aspoň na malú chvíľu celú oblohu nad našimi hlavami. Všetci zúčastnení sa predstavili so svojim šarkanmi pri oblietaní prekážkovej dráhy a neskôr ich čakalo občerstvenie - teplý čaj a chutný koláč. Detský smiech a dobrá nálada bola odmenou pre všetkých zúčastnených, Samozrejme na záver bolo vyhodnotenie a každý dostal ako pamiatku malého cukríkového šarkana.